Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 listopada 2023 14:16

OGŁOSZENIA

Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata

(34. Niedziela Zwykła)

26.11.2023r.

1. Zapowiedzi: Kamil Kiełb i Aleksandra Kiełb - zap.3.

2. Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po Mszy św. o godz. 11:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia się Bożemu Sercu – za udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy z tego daru Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy ADWENT czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa w tajemnicy Jego narodzenia. Po Mszy świętej o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:

· w pierwszy piątek od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

5. Do chorych udamy się dopiero przed świętami. Tych chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc prosimy zgłosić w zakrystii.

6. OD NAJBLIŻSZEGO PIĄTKU (1 GRUDNIA) WPROWADZAMY MSZE ŚWIĘTE PORANNE, KTÓRE BĘDĄ SPRAWOWANE PRZEZ CAŁY ADWENT JAKO MSZE ŚWIĘTE RORATNIE O GODZ. 6.30 (godziny niedzielnych Mszy świętych pozostają bez zmian – 8:00, 9:30, 11:00 i 17:00).

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy następujące osoby: Pytlowany Marta, Muszyńska Teresa, Majewska Barbara, Furman Iwona.

8. Dziś w naszej diecezji odbywa się kwesta do puszek na rzecz remontu Ośrodka Caritas
w Myczkowcach, z którego każdego roku korzystają dzieci z rodzin ubogich. Ofiarę na ten cel można złożyć do puszki umieszczonej pod skrzynką z intencjami na nowennę przy kaplicy Matki Bożej.

9. Biuro Radia Maryja przy klasztorze oo. Franciszkanów organizuje pielgrzymkę do Torunia i Lichenia – informacje w zakrystii i na tablicy ogłoszeń.

10. W środę 6 grudnia będzie możliwość skorzystania z badań profilaktycznych „40Plus” w specjalnym autobusie, który będzie od 6.30 do 10.00 znajdował się na parkingu parafialnym.

11. Spotkania grup duszpasterskich:

Ø KSM - wtorek,

Ø lektorzy i ministranci – środa,

Ø schola – czwartek godz. 16:00.

12. W liturgii Kościoła obchodzimy:

· w czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła.

13. INTENCJE.

14. Wszystkim parafianom, gościom i solenizantom życzymy wielu Bożych łask i opieki świętych Patronów. Niech dobry Bóg Wam błogosławi.